Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej

Edukacja Prawna

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej realizuje projekt w zakresie edukacji prawnej dzieci i młodzieży szkolnej i akademickiej pt. ,,Przystanek Paragraf”. W ramach programu uczniowie mają możliwość zetknięcia się z zagadnieniami dotyczącymi m.in. prawa cywilnego, karnego, rodzinnego i opiekuńczego oraz prawa pracy.

Celem programu jest zwiększenie świadomości prawnej wśród uczniów szkół gimnazjalnych i średnich oraz studentów, upowszechnienie wiedzy o zagrożeniach z jakimi młodzi ludzie mogą spotkać się w życiu i ich skutkach, a nadto wysoka wartość poznawczo – wychowawcza spotkań.

Preferowaną formą edukacji jest lekcja w sądzie, umożliwiająca bezpośredni udział uczniów w rozprawie sądowej. Tego rodzaju zajęcia praktyczne pozwalają uczniom lepiej poznać oraz ocenić wartości, poglądy i postawy prezentowane we współczesnym świecie. Przedmiot spraw, w których obserwatorami – w charakterze publiczności – może być młodzież, dostosowany jest do problemów, z jakimi uczniowie stykają się lub mogą się zetknąć w codziennym życiu.

W celu zgłoszenia szkoły zainteresowanej udziałem młodzieży w spotkaniach edukacyjnych należy przesłać do sekretariatu Prezesa Sądu Rejonowego w Białej Podlaskiej formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej lub kontaktować się z asystentem sędziego Moniką Brodawką pod nr tel. 83 342 08 80 wew. 420.

Metadane

Data wytworzenia : 13.03.2017
Data publikacji : 13.03.2017
Data modyfikacji : 05.10.2018
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Paweł Bucoń
Osoba udostępniająca informację:
Rafał Jarzębski
Osoba modyfikująca informację:
Rafał Jarzębski

Opcje strony

do góry