Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej

Informacja dla osób głuchych lub słabosłyszących

Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej realizując zapisy ustawy z dnia 19 lipca 2019 roku o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami oraz ustawy z dnia 19 sierpnia 2011 roku o języku migowym i innych środkach komunikowania się, umożliwia osobom głuchym lub słabosłyszącym korzystanie z pomocy tłumacza języka migowego online podczas załatwiania spraw w Sądzie.

 
Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i nie wymaga wcześniejszego umawiania się na wizytę.
Tłumacz on-line języka migowego jest dostępny w Biurze Obsługi Interesanta w holu głównym Sądu od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30 (poniedziałek 7:30 - 18:00) z pominięciem dni ustawowo wolnych od pracy

Z usługi tłumacza języka migowego online można skorzystać w następujący sposób:

1. Poprzez zgłoszenie się ze swoją sprawą do siedziby Sądu, gdzie znajduje się oznakowane stanowisko z dostępem do usługi. Pracownik (za pośrednictwem komputera z kamerą) połączy się z tłumaczem j. migowego. Tłumacz będzie pośredniczył w rozmowie między interesantem, a urzędnikiem. Rozmowa odbywa się w czasie rzeczywistym.


2. Z usługi można także skorzystać nie wychodząc z domu. Wystarczy posiadanie sprzętu komputerowego (komputer PC, laptop, tablet) wyposażonego w kamerę oraz podłączenie do Internetu. 

 

Tłumacz Migam

Usługa dostępna jest po kliknięciu w piktogram

Korzystanie z w/w systemu nie zastępuje tłumacza przysięgłego języka migowego w procesie sądowym.

Informacja dla osób głuchych lub słabosłyszących

Metadane

Data publikacji : 28.06.2022
Podmiot udostępniający informację:
Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej
Osoba wytwarzająca/odpowiadająca za informację:
Klaudia Baczkura
Osoba udostępniająca informację:
Rafał Jarzębski

Opcje strony

do góry